Положення про Програму стажування молоді у структурних підрозділах Маріупольської міської ради
1. Цілі проекту
- забезпечення участі молоді міста у громадсько-політичному житті;
- підготовка кадрового резерву для служби в органах місцевого самоврядування.
2. Задачі проекту:
- відбір талановитої та перспективної молоді з числа студентів ВНЗ, молодих фахівців підприємств та організацій;
- знайомство молоді міста з організацією роботи органів місцевого самоврядування, міських комунальних підприємств;
- пошук інноваційних рішень проблемних питань в різних галузях міського господарства;
- сприяння професійному розвитку представників студентської та працюючої молоді міста.
2. Учасники та умови участі в проекті
Учасниками проекту може бути молодь міста Маріуполя віком від 18 до 35 років, що навчається або працює, або є членами молодіжних громадських організацій.
Кандидати для участі в проекті надають до відділу у справах сім’ї та молоді міської ради за адресою вул.Харлампієвська 17/25 пакет документів, до якого входить:
- анкета-направлення від навчального закладу, підприємства чи організації, громадської організації (додаток 1);
- особиста анкета учасника (додаток 2);
- копії документів, підтверджуючих фах та досягнення кандидата (надаються за бажанням).
Ці документи надаються в термін 20 календарних днів з дня за-твердження цього Положення. Допускається надсилання скан-копій всіх вказаних документів із підписами та печатками на електрону адресу semol@list.ru. В документах обов’язково має бути вказано назву одного структурного підрозділу міської ради або комунального підприємства, установи, організації, в якій бажає стажуватися кандидат. Програма стажування і це Положення затверджуються розпорядженням міського голови.
В розпорядженні встановлюються терміни проведення Програми та перелік структур, в яких може проводитися стажування.
Форма стажування може бути із неповною зайнятістю та дистанційною.
Неповну зайнятість передбачено для студентів вищих навчальних закладів міста, та включає як особисту присутність стажера у відповідному підрозділі, так і індивідуальну роботу з наступною презентацією результатів.
Дистанційне стажування передбачено для представників працюючої молоді, в яких не має можливості відвідувати стажування у робочій час. Таке стажування здійснюється шляхом електронної переписки. При цьому початок та завершення стажування обов’язково відбувається в очному режимі.
З моменту оголошення набору учасників Програми стажування на сайті міської ради створюються відповідний розділ.
3. Реалізація проекту
Відділ у справах сім’ї та молоді міської ради здійснює прийом та первинну обробку документів кандидатів на стажування. Після цього документи передаються до відповідних структурних підрозділів. Керівники структурних підрозділів розглядають документи кандидатів, та в термін 5 робочих днів після їх отримання приймають рішення щодо кількості та персонального складу тих, хто буде допущений до стажування (але не менше одного з кандидатів за кожною формою стажування).
Керівники структурних підрозділів закріплюють стажера за конкретними працівниками підрозділу або здійснюють керівництво особисто. При цьому керівники стажування спільно зі стажерами в термін 3 робочих днів з дня затвердження стажерів складають План стажування згідно зразка (Додаток 3).
Перед початком стажування стажисти повинні ознайомитись з Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади запобігання і протидії корупції».
Стажування починається не пізніше 5 календарних днів після проведення загального збору.
Тривалість стажування складає 3 місяці.
4. Підсумки стажування
За підсумками стажування знов проводиться загальний збір керівників стажування та стажерів за участю керівництва міста із презентацію основних напрацювань. Кожний стажер на основі плану стажування обов’язково складає звіт про стажування, його затверджує керівник стажування. У звіті надаються пропозиції щодо вирішення проблемних питань, якщо такі мають місце. До звіту бажано додавати фото та графічні матеріали. Звіт публікується на сайті міської ради у окремому розділі.
Учасники стажування, які успішно пройшли стажування та виявили бажання продовжити працювати у вибраній сфері діяльності, зараховуються до кадрового резерву на відповідні посади, або допускаються до участі у конкурсному відборі на заміщення вакантних посад та матимуть перевагу серед учасників конкурсу.
|